Bugun...


Veli EMEKTAR


Tarih: 17.09.2015 09:44:17


Bu gün 45 yıllık İstanbul hayatımın son gün anısı olarak son bir defa son yıllarda demokrasi kürsüsü haline gelen İstiklal caddesine gittim. Doğruda yapmışım.
 
Galatasaray Lisesi önünde gecenin ilk ışıkları önünde toplanmış çoğu başı örtülü hepsi savaş madaru barış anaları ve bir avuç destekcisi.
 
Ferhat tunç kısa bir konuşma ve kısa bir türkü söyledi ve hızlı adımlarla koşarcasına tünele doğru yöneldi, sordum, nereye böyle hızlı adımlarla ,dediki tünelde devrimci avukatlar platformunun gösterisi var ona yetişeceğim o gurup yürüyerek barış anaları ile Galatasarayın önünde buluşacak.
 
Tünele vardığımda en fazla sayıları 100 kişi olan avukat gurubu CİZRE, katliamını pretesto ediyor ve dayanışma sloganı atıyor.Önleri 2 toma ve bir zırhlı araçla kesilmiş kendi sayılarının en az 5 katı resmi ve sivil polis. 
 
Tünelden, Galatasaraya dahi yürümelerine izin verilmiyor.Bu bir avuç onurlu ve duyarlı insanın zulme ,ve zalime karşı mücadelesi ne kadar gelecek adına ,barış adına umut verici ise,katılımın azlığı helede Face sayfalarında hergün boy gösterip paylaşım yapan bizim gelenekden gelen bir tane avukatın olmaması, bir okadar acı ve hüzün verici.
 
Faşist ve ulusalcı ,damarın güçlü olduğu Turizim bölgelerinde iş yapan ,yaşayan kimi dost arkadaşların suskunluğunu iş ve can güvenliklri için anlayışla karşılıyorum, ama istanbulda yaşayan çoğu zamanda bu sütunlarda barış demokrasi dersi veren dostları gitdiğim çoğu etkinlikde pretosteda görememek oldukça ağırıma gidiyor.
 
Günün barış için birşeyler yapmak ahlaki vicdani sorumluluk olması gerkir düşüncesi ile..


Bu yazı 457 defa okunmuştur.

YORUMLAR

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
FOTO GALERİ Yapay Çiçek
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI