Bugun...


Veli EMEKTAR


Tarih: 14.10.2015 12:00:58


Yine zulum vurdu can evimizden.Gözüm gördü dilim lal oldu.Ne söylesem ne haykırsam yaraya melhem olmaz.Ne evde huzur ne mutluluk evin her duvarında Batmanlı 9 yaşındaki çocuğun kanı Malatlayalı onlarca öğrencinin, öğretmetmeninin yeni evli çiftin devam devam adı sayılamayacak kan izi. Sağıma dönüyorum ölüm soluma dönüyorum göz yaşı. Hepsi evimin dört duvarında bana bakıyor.Ne evde huzur ,ne mutluluk. 
 
Hey İstanbul ,geldiğimde gideceğim diye korkduğum,son beş yılda kaçacağım diye hayal kurduğum İstanbul.,Hengamenden ,her türlü çaresizliğinden çare bulamadığım İstanbul.Dosluklarıda doğası ,tarihi gibi bozulmuş,tarihi,tarihimi bilmezler gibi tarumar edilmiş istanbul. 
Her kavgadan sonra uzlaşmanın,günü yaşamanın,iki duple rakıdan sonra,dostla ,düşmanın,altınla bakırın,altının yokluğunda,duygusuz demirin pul olduğu istanbul.yangından canını kurtarıp mal kaçıranların iki duble içince yangında can verenlerin canından , hatta onları tanrının buyruğu gibi ateşe atanların kanından cila bulan ,sapla samanın karışdığı,tarihin geviş getirenlere yem olduğu istanbul.
 
Tam senden kurtulmanın mutluluğunu yaşayıp ülkenin en sessiz yerinde başımı sokacak bir evde ömrümün son deminde sesizlik huzur araken,Ankaranın ölüm bulutları ,vahşeti kanı önce karabulut gibi yaşadığım kasabaya sonra her damla kan odama yapışdı.
 
Ama o kan birilerinin evine sönmez söndürülemez bir ateş gibi düştü.Bizede sadece göz yaşı çaresizlik..Vicdanımız kadar acı ve hüzün.Belki vicdani sorumluluk ,belkide vicdan azabından kurtulmak adına acıyı paylaşmak için saflara katılmak.İzmirde Ankaradaki katliam ölenlerin cenazesinde slogan atmadım.Bu kendime karşı bir sahdekarlık olur diye düşündüm.çünkü denizde bir damla olarak geçmişim ve geleceğim adına bende suçluyum.
 
BU KATİLLERİ ,BU CİNAYETLERİ ÖNLEBİLMİLE ADINA , TARİHİ SORUMLULUK DUYAN BİRİSİ OLARAK TARİHİ GÖREVİMİ YAPMADIĞIM İÇİN.
 
UTANDIM(Hesap soracağız ,katil devlet vb..)AMA KÖR OLAN GÖZÜM GÖRÜYOR LAL OLAN DİLİM KONUŞUYOR, SAĞIR KULAĞIM DUYUYOR Kİ GÜNEŞ DOĞUDAN DOĞUYOR.
 
SELAM OLSUN GÜNEŞİ KARŞILAYANLARA, UMUDUMUZ ONLARDA GELECEK ONLARDA..


Bu yazı 689 defa okunmuştur.

YORUMLAR

YAZARLAR
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HAVA DURUMU (İSTANBUL)
İSTANBUL
ANKET
FOTO GALERİ Yapay Çiçek
REKLAM VE SPONSOR ALANI
YUKARI